MUSTANG Wide Tripper™ One-Piece 2-Up Seat- With Driver Backrest - Touring '08-'25
Features
- Features a sleek design accented with detailed stitch work
- Expanded vinyl cover
- Made in the U.S.A.
- Does not fit '23 FLHXSE/FLTRXSE CVO models
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Model | Tripper |
| Base Color | Black |
| Cover Material | Vinyl |
| Decoration | Smooth |
| Overall Seat Length | 30" |
| Driver Seat Length | 18-1/2" |
| Driver Seat Width | 14" |
| Rear Seat Length | 11-1/2" |
| Rear Seat Width | 10-1/2" |
| Backrest Pad Width | 12" |
| Backrest Pad Height | 7" |
| Features | Includes Backrest |
Return Policy:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by none. Buying parts and accessories for your bike should be quick, simple and easy! We are also riders and builders! We know that you may not be ready to install the parts and accessories right when you get them. With that in mind, we have a 60-day return policy, which means you have 60 days after receiving your item to request a return.
Read our full return policy here.
Shipping Info:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by non. Buying parts & accessories for your bike should be quick, simple & easy! We are also riders and builders. We know that you want your parts & accessories as quickly as possible.
Read our full shipping policy here.