MUSTANG Wide Touring Solo Seat - Smooth - FLSTN '05-'17
Features
- Will fit with standard Deluxe luggage rack (not CVO rack) and seat rail
- Built-in steel wings firmly support the entire width of the bucket
- Solo seat brings out a classic look without loss of comfort
- Top covering made of highest-quality expanded vinyl
- Matching rear seat available separately
- Made in the USA
- Will fit with standard Deluxe luggage rack and seat rail
| Product Name | Seat |
| Type | Solo Seat |
| Base Color | Black |
| Cover Material | Vinyl |
| Decoration | Plain |
| Overall Seat Length | 20" |
| Driver Seat Length | 16" |
| Driver Seat Width | 17" |
Return Policy:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by none. Buying parts and accessories for your bike should be quick, simple and easy! We are also riders and builders! We know that you may not be ready to install the parts and accessories right when you get them. With that in mind, we have a 60-day return policy, which means you have 60 days after receiving your item to request a return.
Read our full return policy here.
Shipping Info:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by non. Buying parts & accessories for your bike should be quick, simple & easy! We are also riders and builders. We know that you want your parts & accessories as quickly as possible.
Read our full shipping policy here.