MUSTANG Runaround™ Solo Seat - Black - FXST / FLST '00-'06
Features
- High-quality craftsmanship and cutting-edge design means it looks as good as it feels
- Engineered by Mustang designers to have the lowest possible profile
- Look cool and stay comfy when running around town
- Made from the highest-quality expanded vinyl
- Made in the USA
Note:
- Not intended for use with a passenger seat. Requires removal of rear rack and seat rail (if equipped).
| Product Name | Seat |
| Type | Solo Seat |
| Model | Runaround |
| Base Color | Black |
| Material | Vinyl |
| Fill Material | Foam |
| Decoration | Smooth |
| Overall Seat Length | 18-1/2" |
| Driver Seat Length | 17" |
| Driver Seat Width | 10-1/2" |
| Features | Low Profile |
Return Policy:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by none. Buying parts and accessories for your bike should be quick, simple and easy! We are also riders and builders! We know that you may not be ready to install the parts and accessories right when you get them. With that in mind, we have a 60-day return policy, which means you have 60 days after receiving your item to request a return.
Read our full return policy here.
Shipping Info:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by non. Buying parts & accessories for your bike should be quick, simple & easy! We are also riders and builders. We know that you want your parts & accessories as quickly as possible.
Read our full shipping policy here.