MUSTANG One-Piece 2-Up Ultra Regal Tour Seat - Touring '08-'25
Features
- Nose is narrower than stock; allows for optimum rider comfort and less knee bend
- These touring seats are the ultimate in design and cushioning
- Top covering made of highest-quality expanded vinyl
- Made in the U.S.A.
- Does not fit '23.5-UP FLHXSE/FLTRXSE CVO models
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Base Color | Black |
| Cover Material | Vinyl |
| Fill Material | Foam |
| Decoration | Stitched |
| Overall Seat Length | 31" |
| Driver Seat Length | 17-1/2" |
| Driver Seat Width | 17" |
| Rear Seat Length | 13-1/2" |
| Rear Seat Width | 14-1/2" |
Return Policy:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by none. Buying parts and accessories for your bike should be quick, simple and easy! We are also riders and builders! We know that you may not be ready to install the parts and accessories right when you get them. With that in mind, we have a 60-day return policy, which means you have 60 days after receiving your item to request a return.
Read our full return policy here.
Shipping Info:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by non. Buying parts & accessories for your bike should be quick, simple & easy! We are also riders and builders. We know that you want your parts & accessories as quickly as possible.
Read our full shipping policy here.