MUSTANG Touring Deluxe Standard Reach One-Piece 2-Up Seat with Driver Backrest Receiver - FLRT / FLTRT '15-'25
Features
- Touring seats made with the Harley-Davidson® Freewheeler™ in mind
- Expanded vinyl cover and vintage styling
- Marine-grade fiberglass baseplate and all-day-comfort foam are perfect for all-day riding
- Built in receivers for driver and passenger backrests
- Forward style moves rider 2" forward for easier steering
- Made in the USA
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Model | Vintage |
| Base Color | Black |
| Material | Vinyl |
| Fill Material | Foam |
| Decoration | Stitched |
| Overall Seat Length | 30-1/2" |
| Driver Seat Length | 16" |
| Driver Seat Width | 16" |
| Rear Seat Length | 12-1/2" |
| Rear Seat Width | 14" |
| Features | without Backrest |
Return Policy:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by none. Buying parts and accessories for your bike should be quick, simple and easy! We are also riders and builders! We know that you may not be ready to install the parts and accessories right when you get them. With that in mind, we have a 60-day return policy, which means you have 60 days after receiving your item to request a return.
Read our full return policy here.
Shipping Info:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by non. Buying parts & accessories for your bike should be quick, simple & easy! We are also riders and builders. We know that you want your parts & accessories as quickly as possible.
Read our full shipping policy here.