DRAG SPECIALTIES Predator III 2-Up Seat - Double Diamond Black Stitch - Touring '08-'23
Features
- High quality automotive-grade vinyl cover
- Molded polyurethane foam for maximum comfort and styling
- 3/16" ABS thermoformed seat base for a perfect fit, with a carpeted bottom, and rubber bumpers to protect paint
- Fits with all Drag and most Harley-Davidson sissy bars
- Includes all mounting hardware
- Made in the USA
- Vinyl cover is automotive grade.
- Not for '23 FLHXSE/FLTRXSE.
Specs
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Model | Predator |
| Base Color | Black |
| Material | Vinyl |
| Fill Material | Polyurethane Foam |
| Decoration | Double Diamond |
| Stitching | Black Stitching |
| Overall Seat Length | 30-1/2" |
| Driver Seat Length | 15" |
| Driver Seat Width | 12" |
| Rear Seat Length | 11" |
| Rear Seat Width | 9" |
| Units | Each |
| Riding Style | Street |
Return Policy:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by none. Buying parts and accessories for your bike should be quick, simple and easy! We are also riders and builders! We know that you may not be ready to install the parts and accessories right when you get them. With that in mind, we have a 60-day return policy, which means you have 60 days after receiving your item to request a return.
Read our full return policy here.
Shipping Info:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by non. Buying parts & accessories for your bike should be quick, simple & easy! We are also riders and builders. We know that you want your parts & accessories as quickly as possible.
Read our full shipping policy here.