SLYFOX High Noon Seat - Double Diamond - XL '04-'22
Features
- Seating area is contoured for maximum comfort
- Molded flexible urethane foam for superior support
- 3/16" ABS thermoformed seat base offers a perfect fit, with fully carpeted bottom and rubber bumpers to protect paint
- Features specialized Slipstop lumbar support
- Made in the USA
Specs
| Product Name | Seat |
| Type | 2-Up Seat |
| Model | Highnoon |
| Material | Vinyl |
| Fill Material | Urethane Foam |
| Overall Seat Length | 28" |
| Driver Seat Width | 11-1/4" |
| Rear Seat Width | 6-3/4" |
| Riding Style | Street |
| Units | Each |
Return Policy:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by none. Buying parts and accessories for your bike should be quick, simple and easy! We are also riders and builders! We know that you may not be ready to install the parts and accessories right when you get them. With that in mind, we have a 60-day return policy, which means you have 60 days after receiving your item to request a return.
Read our full return policy here.
Shipping Info:
At Lifestyle Cycles we want your experience with us to be that of pleasure and our service to be equalled by non. Buying parts & accessories for your bike should be quick, simple & easy! We are also riders and builders. We know that you want your parts & accessories as quickly as possible.
Read our full shipping policy here.